PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 131
ocen
6,0 10 1 27131
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Na początek napiszę, że film obejrzałem prawie od razu po skończeniu czytania powieści, i że obejrzałem trwającą około 128 minut wersję reżyserską.

Już od początku widać trochę zmian. Dość długo, mimo owych zmian i skrótów, twórcom udaje się zachować wierność powieści (swoją drogą - moim zdaniem - najgorszą jaką King napisał), ale po upływie 98 minut wszystko się sypie, następuje wiele przekłamań, a końcówka i bosy zupełnie rozczarowują.

Największym mankamentem zaś był dla mnie Morgan Freeman jako Kurtz (którego na dodatek nie wiadomo dlaczego przerobiono na Curtisa) - zupełnie inaczej go sobie wyobrażałem. Najlepiej zagrali Thomas Jane i ten chłopiec, który wcielił się w rolę młodego Dudditsa. Co do starszego - wygląda zupełnie inaczej. Przecież king wyraźnie napisał, że fizycznie (poza stratą włosów) ani trochę się nie zmienił. No i mówi o wiele wyraźniej niż ten książkowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones