PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 119
ocen
6,0 10 1 27119
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Wszystko w tym filmie jest takie, jakie powinno być, no i bardzo lubię Toma Sizemore'a ( Whalberga nie rozpoznałam w ogóle). Muzyka kojarzy mi się trochę z Resident Evil (jedynką), bardzo mi się podoba, wyzwala takie dreszczyki łażące po kręgosłupie tam i z powrotem.... Mam ten film na dvd i lubię do niego wracać, ma dobry vibe, choć gówniane łasice raczej nie zachęcają do biskich spotkań trzeciego stopnia. Włączam do "ulubionych".

ocenił(a) film na 5
biver7

cieżko nazwać film adaptacją, ponieważ całkiem sporo rzeczy się nie zgadza z książką co całkowicie psuje film, najlepsza adaptacja bez dwóch zdań jest "Zielona mila", bądź "Skazani na Shawshank"

ocenił(a) film na 9
Barens

no dobra, nie ma o co kopii kruszyć - dla ciebie niech to będzie interpretacja, dla mnie pozostanie adaptacja - bez przymiotnika "wierna".

Barens

"Adaptacja – według słownika terminów literackich to przeróbka utworu literackiego mająca na celu przystosowanie go do potrzeb nowych odbiorców bądź do innych niż pierwotne środków rozpowszechniania.

Ekranizacja- ten sam słownik definiuje ekranizację jako wierne przeniesienie na ekran filmowy widowiska scenicznego. W szerszym sensie jest to filmowa przeróbka literackiego utworu fabularnego, dramatycznego lub epickiego."

Know the difference.

ocenił(a) film na 6
biver7

Da się obejrzeć, ale mam wrażenie jakby ktoś miał pobieżne pomysły na 3 filmy i je skleił i wyszedł Dreamcatcher. Dla mnie nie umywa się do Mgły i Coś.

ocenił(a) film na 9
harry_rabbit

Masz rację, "Mgła" miała w sobie to coś...

biver7

Wahlberga nie poznałaś gdyż to brat "tamtego" tj. Marka, ale rysy twarzy mówią same za siebie, co do filmu 10/10 też uwielbiam Kinga czekam na ekranizację "Komórki"

ocenił(a) film na 9
dominik_kotas

Wiem, miałam na myśli Danny'ego, pamiętałam jego buźkę z czasów Backstreet Boys, w tym filmie nierozpoznawalny dla mnie.

ocenił(a) film na 6
biver7

Chyba New Kids On The Block... :P

ocenił(a) film na 6
biver7

Ekranizacja kompletnie nie trafiona!
Po przeczytaniu książki byłam bardzo zadowolona, tak samo, gdy włączałam film, niestety zawiodłam się.
Przesłanie, które niosła ta niesamowita powieść ukazująca prawdziwą i wieczną przyjaźń i nie tylko, ten film zepsuł.
Stary bajzel jak to w filmie mówili (nie jestem do końca pewna czy bajzel) nie ujawił tego jak to powiedzonko (które oryginalnie brzmiało : Nowy dzień, stary szajs) ważne było dla kilku przyjaciół. Tak samo z : żadnego odbijania od ściany czyli : żadnego odbijania piłki, żadnej gry. Dlaczego to zmienili, czy tak trudno dodać kilka słów?
Już nie mówić o wprowadzeniu do filmu, którego nie było.
W takich chwilach szczerzę żałuję, że po przeczytaniu książki oglądam film. Książkę naprawdę warto przeczytać, oglądnąć film już niestety średnio.
Nie uwzględnili tylu ważnych wątków!

ocenił(a) film na 7
biver7

Uwielbiam film. Pewne sceny są niesamowite. Sceny zimowe i sceny izolacji. To dzięki nim ten film zawsze robi na mnie duże wrażenie. Kiedyś dawałem 10/10 teraz max 8/10 z racji obejrzenia dużo większej ilości filmów, które okazały się lepsze.

Movie_Crash_Man

O, ciekawe rzuć jakoś tytuł z tych ciekawych/lepszych ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones