PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 119
ocen
6,0 10 1 27119
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Będzie szybko i bez bólu bo mnie skręca, ze film ma tyle negatywów...widać to po opiniach w stylu...mamy sobie grupkę znajomych, a tu nagle z "d*y" zaczynają wychodzić kosmicii....

no k*a XD

W filmie właśnie cały czas poruszany jest wątek dudditsa i jego przyjaciół...JAk wiemy z początku duddits obdarzył swoich kumpli zdolnością do czytania w myślach nawzajem. Zauważyliście to ? To załapaliście prawda ? No myślę, że tak...Od tej pory zyskali zdolności, które pozwalają im nawzajem ostrzegać siebie o nadchodzących niebezpieczeństwach, a myślą sobie, że to tylko zabawa...Zdolności właśnie są im potrzebne do czego właśnie...ano do tego, żeby w fazie nadejścia kosmitów przetrwać...jak wiecie jeden z bohaterów wchłania kosmitę, ale ma umysł podzielony na fragmenty po których chodzi jak po bibliotece...prócz jednak tego, że może kasować te fragmenty i usuwać wspomnienia nim dotrze do nich pasożyt, który zainfekował jego umysł może ostrzegać swoich przyjaciół o zagrożeniu i o zamiarach tego kosmity i jego kolejnych ruchach. Dzięki tej zdolności są w stanie przewidzieć, że kosmita ma zamiar wpuścić jednego ze swoich przedstawicieli po za granicę do rury prowadzącej wodę do terenów po za granicami oddzielonymi przez wojsko. Docierają do dudditsa (nie wszyscy wiadomo) wraz z nim ruszają do miejsca, które ma być początkiem końca czyli wspomnianej rury do której ma być wpuszczony robal. Chory dudits znajduje w sobiie w ostatnich chwilach życia siłę by wyciągnąć kosmitę z zainfekowanego przyjaciela i zabić tego pasożyta...Duddits cały czas wszystko wiedział....Kosmita zostaje wyciągnięty duddits umiera, ale wcześniej też zamienia się w obcego....robak, który miał być wpuszczony do kanału zostaje zadeptany...jaki to ma związek z początkiem...no taki, że duddits od samego początku był kosmitą, który wszystko przewidział...dał zdolność tym chłopakom aby z jego pomocą ocalili ludzi przed zainfekowaniem całej wody pasożytami, które opanowały by ziemię...Był prawdopodobnie albo pasożytem w ciele człowieka, który chciał pomóc ludziom i zemścić się na swojej rasie lub był 100% kosmitą, ale stawiam na to pierwsze...on znał przyszłość...przewidywał wydarzenia...i chciał pomóc ludziom....ocalając ich przed śmiercią od własnej rasy...miał przewagę, gdyż potrafił przewidywać przyszłość, a dzięki temu, że wcześniej mu pomogli on postanowił pomóc im i nam ludziom...

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Miałem nadzieję, że "odkryłeś Amerykę" albo że coś mi umknęło podczas seansu. Niestety tak się nie stało a szkoda. :)
Geniuszem nie trzeba być, żeby zrozumieć ten film. Denne komentarze/oceny to tylko kwestia gustów, a o gustach się nie dyskutuje.

Wenzon

to wszystko byl sen i sobie to opowiadali:)

ocenił(a) film na 7
tok55

No tak. Jakże przemyślana wypowiedź...Ojej...Myślenie boli

Movie_Crash_Man

no tak wszystko jest snem tylko ego w to wierzy..:) i robi to co robi..przedewszystkim narod wybrany o byc moze ciekawym genotypie..:)

ocenił(a) film na 7
Wenzon

Z tego co pamiętam denne komentarze i oceny są efektem niezrozumienia filmu.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Trochę prawdy może i w tym jest, ale skoro komuś się film nie spodobał to wiadomo, że ocena też nie będzie wysoka. Tak samo może tyczyć się to dennych komentarzy zakładając, że delikwent oczywiście zrozumiał problematykę filmu czy tam fabułę. :)

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Ten film jak i cała twórczość Kinga może być dla większości ludzi niezrozumiała, ponieważ dobrze wiemy jakie mamy społeczeństwo :) Jeśli trzeba się nad czymś zastanowić to od razu film jest słaby.

Wenzon

Ja nic nie zrozumiałem z tego filmu, a jestem Magistrem, a co dopiero inni. Bardzo skomplikowany film.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Nie rób z ludzi idiotów.. Ja doskonale zrozumiałem wszystko a i tak dla mnie nie zasługuje na więcej niż 6. Jest wiele wartościowych filmów, które bez wielkich efektów specjalnych i mega budżetu są doceniane przez ludzi i bardzo dobrze oceniane na tej stronie. Zwalanie winy na brak zrozumienia nie jest najlepszym pomysłem na to by wybronić film, który oceniło się na 10. Ale co nieco cię rozumie. Też zdarzały się filmy na filmwebie, które miały ocene nawet około 5,4 a mi bardzo się podobały :) Np. Czas wymierania... ocena 5 coś a dawno takiego dobrego klimatu nie widziałem. Wszystko kwestia gustu.

ocenił(a) film na 7
Mraucin

Dobrze dla ciebie.

ocenił(a) film na 7
Mraucin

Dodam, że po czasie sporym od pierwszego oglądania również przykładam się do zdania, że i w wypadku tego filmu ocena może być kwestią gustu o czym już niedawno pisałem w innym temacie.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Popatrz mimo ciągłego narzucania nam systemowych zasad jaki ten świat jest mocno zróżnicowany. Ktoś będzie mocno kochał muzykę metal i rock a drugi powie, że jest to bezwartościowa muzyka i jak tego można słuchać. To samo w przypadku muzyki klubowej taki metalowiec powie, że to nawet nie jest muzyka, ale drugi będzie tę muzykę kochać. To samo jest z filmami, ubraniami czy wyborem partnera.. Wiadomo, że każdy ma swój gust w kobietach a śmiać mi się jak kogoś ogłasza się "najseksowniejszym' albo "najpiękniejszym" na świecie. Trzeba szanować zdanie innych i nie obrażać bo nie jesteśmy pępkiem świata. Ja tam szanuję twoją ocenę. Na świecie wystarczą już konflikty na tle politycznym, religijnym i rasowym. Kto wie może za wiele lat jak ludziom odbije będą też na tle muzycznym i kinematograficznym heh xD

ocenił(a) film na 7
Mraucin

Tak. Może kiedyś powstaną państwa, które będą dzielone ze wzg. na rodzaj muzy, która tam jest słuchana. Konflikty wojenne o to między krajami, iż jeden użył w swoim filmie muzyki z obcego kraju bez zapłaty lub ją splagiatował co raczej w dobie ograniczeń jaki narzuca teoria muzyki wynika raczej z powtarzalności schematów, ale to będzie jednak plagiat, bo ktoś tak uzna i co ? Armagedoon kuwaaa. !!!!

Movie_Crash_Man

Powiem ci coś. To nie jest film, w którym widz musiałby się czegokolwiek domyślać lub czegoś nie zrozumieć. Właściwie to wszystko podane jest na tacy. To na prawdę nie jest skomplikowany film, nawet jak na horror.

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Jeden z najlepszych komentarzy jaki czytałem na portalu szacun za to. Niestety film mi się nie podobał. Rzecz w tym, że 90% filmów na podstawie Kinga jest denna. Film jest kiepski w porównaniu z książką.
Tak samo mam z Pratchettem książki uwielbiam, ale żadnemu filmowi na ich podstawie nie dałbym więcej niż 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones