Damian LewisI

Damian Watcyn Lewis

8,3
9 272 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Damian Lewis

Nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem, a oglądałem go w Kompanii Braci i ostatnio w Homeland, gdzie wygląda jak Jankes z krwi i kości (być może z irlandzkimi korzeniami), a w każdym razie na pewno tak brzmi. A tu proszę... W The Sweeney mówi pięknym, nieco wygładzonym londyńskim cockney... Taka sobie tam refleksja ;)

the_boutique

A co to jest Jankes z krwi i kości? Chodzi Ci o Indianina?:-)

Binula

Już spieszę z wyjaśnieniem mojemu mniej wyedukowanemu przedmówcy :) otóż wyraz "Jankes" jest w obrębie Stanów Zjednoczonych używany najczęściej do określenia mieszkańców obszaru północno-wschodniego. Nieprzypadkowo zresztą nowojorska drużyna baseball'owa nazywa się New York Yankees. Poza USA natomiast, wyrazu używa się do określania BIAŁEGO obywatela Stanów Zjednoczonych w ogóle, niezależnie od obszaru geograficznego. Zaznaczyłem wyraz "białego", ponieważ słowo to nigdy nie funkcjonuje jako określenie rdzennych mieszkańców - Indian lub jakiejkolwiek rasy innej niż biała zamieszkującej tereny Stanów Zjednoczonych.

the_boutique

Oj oj, zaraz z chamstwem wyjeżdżać, podczas gdy ktoś wobec Ciebie żartuje - chyba czas na mniejszą napinkę i większy luz.
Pozdrawiam:-)

Binula

To raczej Tobie sugeruję mniejszą napinkę i większy luz - skoro uważasz, że "wyjechałem" z chamstwem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones